Android vs iOS: який мобільного системі віддати перевагу?

0
437

У статті розглянуто ряд відмінностей між пристроями на Android і iOS. Розкриті такі питання, як особливості інтерфейсу, регулярність оновлення, можливість розширення пам’яті, доступні програми, голосові асистенти, безпека і ціна. Інформація може допомогти тим, хто хоче купити смартфон на незнайомій системі, але не знає, з якими труднощами може зіткнутися.

Ціна – далеко не єдиний фактор, яким покупці керуються при виборі нового смартфона. Є маса інших важливих речей, які необхідно враховувати – габарити пристрою, акумулятор, обсяг внутрішнього диска і, звичайно ж, операційна система. Цілком можливо, що смартфон, який ви захочете купити на заміну старому, працює на іншій операційній системі. І тоді перед вами постане питання: чи варто переходити з Android на iOS (або навпаки)? Чи складно це? Які можуть бути нюанси?

Що ж, давайте розглянемо, в чому відмінності між цими мобільними платформами.

Користувальницький інтерфейс

Суперечки щодо того, що краще, Android або iOS, — йдуть багато років поспіль, а рішення все немає. Чому? Та тому, що це питання суто індивідуальний. Скільки б фактів на захист однієї з систем ви не прочитали, завжди є ймовірність, що на практиці вона вас щось не влаштує.

Обидві мобільні платформи володіють приємним, зрозумілим і налаштованим інтерфейсом. Але можливостей кастомізації в Android трохи більше, ніж в iPhone. Лаунчер, іконки, віджети, екрани блокування – все це встановлюється гранично просто без прав адміністратора. Для кардинальних змін в iOS необхідно встановити джейлбрейк, однак і стокові інструменти дозволяють змінювати зовнішній вигляд системи.

Розвитком iOS і випуском iPhone займається тільки компанія Apple, тому на всіх айфонах одна і та ж версія системи виглядає абсолютно однаково.

На Android все навпаки. Кожен виробник розробляє власну оболонку (той же інтерфейс), в яку одягнений стоковий Чоловічий з урахуванням особливостей апарату і бажань самого OEM. На чистому андроїд працюють пристрої з лінійки Android One. Їх зовсім небагато, і тільки на них користувальницький інтерфейс виглядає однаковим. Якщо порівняти два пристрої від різних виробників, відмінностей знайдеться маса – дизайн значків, вид шторки, налаштування камери і навігаційних кнопок, порядок пунктів у меню і т. д. Кожен Android по-своєму унікальний.

Системні оновлення

З кожним апдейтом в смартфоні з’являються нові функції, поліпшуються існуючі, система отримує захист від недавно виявлених загроз.

Apple випускає нову версію iOS кожну осінь, патчі безпеки – кожні кілька місяців. Як тільки апдейт виходить, він стає доступним для всіх iPhone одразу незалежно від року випуску. Проте нещодавно компанія оголосила про припинення підтримки iPhone 5 і iPhone 5c, що працюють на базі 32-бітних процесорів. Ці моделі офіційно визнані застарілими і оновлюватися більше не будуть.

iOS

Виробники Android-смартфонів дотримуються іншої політики. Зазвичай мобільник отримує великі системні оновлення протягом двох років з моменту релізу і ще рік патчі безпеки від Google. Однак на практиці частота апдейтів і терміни їх виготовлення сильно залежать від самого виробника.

Об’єм пам’яті

Якщо вам потрібен смартфон зі слотом під карту пам’яті, ваш варіант — Android. Розширення пам’яті за рахунок microSD доступно майже на всіх пристроях, як бюджетних, так і флагманських. І це не говорить про те, що в андроїдах стоять диски малої ємності: мінімальний обсяг пам’яті становить 64 ГБ, максимальний – 512 ГБ.

Micro-SD карты

Ні в один iPhone не можна вставити microSD, але пам’яті в смартфонах від Apple теж досить – 64 ГБ в базових версіях останніх моделей. Заплатите більше – отримаєте 128, 256 або 512 ГБ. Версії айфонів з різним об’ємом пам’яті випускаються спеціально для того, щоб користувачі з різними потребами могли вибрати найбільш підходящий варіант. Те ж саме, втім, можна сказати і про Android-смартфонах.

Додатка

Кілька років тому iPhone був лідером за кількістю доступних додатків. Багато програми спочатку з’являлися в AppStore і тільки потім в Play Market. Тепер розробники мобільного намагаються викладати продукти своєї праці одночасно в обидва магазину.

TES Blades

Під кожну платформу вже написані мільйони додатків. Якщо і платні, і безкоштовні. Однак купивши APK на Android, ви не зможете продовжувати ним користуватися після переходу на iOS. І навпаки: iOS-підписки можна переносити на Android. Враховуйте цей факт, якщо збираєтеся переходити з однієї системи на іншу.

Голосові асистенти

На iPhone стане вашим помічником Siri, на Android – Google Assistant. Обидва здатні розуміти російську мову і заточені під виконання команд – відкрити програму, встановити таймер, набрати повідомлення, замовити таксі та ін. Поспілкуватися з ними теж можна, однак Siri і Google Assistant — поки не самі людяні представники віртуального світу: багато ваші жарти, відсилання і натяки будуть їм незрозумілі.

iPhone Siri

Безпека

Пристроїв на iOS набагато менше, ніж на Android, тому увага хакерів в основному зосереджена на останніх. Зелений робот вразливий до всякого роду здирників і майнер. Цей факт може мати особливе значення при виборі смартфона, якщо ви збираєтеся зберігати на ньому важливі документи, скани, паролі тощо

Ціна

Останні моделі iPhone коштують від 60 тисяч. Ціна безпосередньо залежить від обсягу пам’яті: чим її більше, тим модель дорожче. Наприклад, iPhone XS Max c 512 ГБ обійдеться в 128 тисяч, а його менш ємний варіант з 64 ГБ – «всього» в 97.

iphone_xs_max

За цю ж суму можна купити 3 непоганих андроїда або 2 крутих флагмана. Бюджетні варіанти потрібно шукати тільки серед андроїдів. Хочете новий айфон, але дешевше, ніж в магазині? Ласкаво просимо на численні барахолки з обміну/продажу.

А можете просто почекати: і iPhone і Android через кілька місяців після релізу сильно падають у ціні, і тоді покупку в магазині можна оформляти без великого збитку сімейному бюджету.

Висновок

Напевно, ви так і не зрозуміли, що краще в глобальному плані – iOS або Android. Втім, стаття писалася не для цього, а для того, щоб ви могли вирішити, яка операційна система підходить саме вам, відповідає вашим очікуванням і здатна виконувати завдання, які ви на неї покладіть. Смартфон – це в першу чергу інструмент, яким ви будете користуватися щодня, тому спілкування з ним не повинно викликати дискомфорту.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here