Ціна на кремній зросла на 300%

0
46

На даний момент практично вся електронна продукція використовує кремній (в основному як напівпровідник в транзисторах). Згідно з mining.com, кремнію недостатньо для організації всіх виробництв у світі, незважаючи на те, що він займає друге місце за поширеністю в земній корі.

Тільки 20% кремнію виробленого в усьому світі очищається до металургійної чистоти і 15% з цього додатково очищається для використання в напівпровідниках.

Китай є найбільшим у світі виробником кремнію. Два місяці тому закрилося багато китайських виробництв. Підвищення попиту на різних виробництвах призвело до скорочення вугілля і нестачі електроенергії для виробництв кремнію. Енергетична система китаю намагається стримати підвищення цін на вугілля, тому енергетичні компанії змушені або поглинати фінансові втрати, або скорочувати виробництво. У зв’язку з цими факторами ціна на кремній зросла на 300%.

Дефіцит і зростання ціни на кремній негативно вплине не тільки на виробництво мікрочіпів, але і відіб’ється на багатьох інших галузях: автомобілебудуванні (виробництво блоків двигунів), медицині (імпланти), енергетиці (сонячні панелі) і т.д.

Але з’являються і позитивні новини. До 2025 року японська компанія sumco планує розширити виробництво кремнію. Витрати на модернізацію підприємства складуть понад 2 мільярди доларів сша.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here