Google Chrome святкує ювілей

0
343

Браузер Chrome відзначає свій невеликий ювілей – 10 років з моменту виходу бета-версії. У 2008 році запуск браузера стартував у супроводі коміксу на 39 сторінок, а також оригінального послання Google, де говорилося про застосування нових технологій до інтернет-браузеру.

Спочатку Хром почав роботу восени 2008 року як сира версія для ОС Windows, більш пізня остаточна збірка з’явилася через пару місяців. Роком пізніше веб-оглядач дебютував у вигляді бета-версії на пристроях під управлінням macOS і Linux, яка пізніше також удосконалилася до стабільної збірки.

Початок «ери Хрому» припало на період, коли користувачі повсюдно переставали використовувати Internet Explorer, при цьому все більше зростала зацікавленість системою Firefox.

Однією з головних деталей первісної складання Chrome стало використання захищеної віртуальної середовища (так званій «пісочниці»), яка застосовувалася для кожної окремої вкладки. Такий спосіб запобігав збій роботи інших сторінок при зависанні однієї з них, що в цілому прискорило і стабілізувало роботу браузера. Одночасно використання движка JavaScript V8, який компанія постійно модернізувала, сприяло нарощуванню обертів при роботі важких веб-додатків.

Лідер ринку

Через 10 років Хром міцно займає лідируючі позиції в інтернет-серфінгу, а в середовищі портативних пристроїв його використання становить понад 60%. Фактично, Google Chrome став більше, ніж веб-оглядач, перетворившись в повноцінний майданчик, функціонуючу поверх систем Windows, macOS, Linux, Android і навіть iOS. А з урахуванням того, що система Android міцно закріпилася на першому місці мобільного ринку, відповідно до її вбудований Хром також займає позицію лідера. До речі, перша збірка браузера для Android з’явилася в 2012 році.

Хром також є базою для власної операційної платформи Chrome OS (стартувала в 2011 році), застосовуваної різних пристроях. І хоча система все ще не до кінця оптимізована для планшетів, компанія Google впроваджує різні програми Android на Chrome, для того щоб переформатувати пристрою під сенсорне введення.

З початку свого запуску браузер не піддавався серйозному редизайну, крім проведеної оптимізації для сенсорних дисплеїв. Хоча в найближчому часі розробники анонсували для Chrome поява нового інтерфейсу, створеного в загальній універсальної концепції Google.

У перспективі майбутнє Chrome все більше пов’язане з його статусом повноцінної платформи замість звичайного браузера для веб-серфінгу. Движок Chrome Blink в даний час використовується безліччю додатків і інших браузерів, в тому числі Opera, Steam, Samsung Internet та ін

Джерело: http://skisoft.com.ua/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here