Google Chrome вже не так безпечний

0
313

Серед інтернет-користувачів поширюється інформація, що їх фінансова безпека може бути під загрозою. Відомості про банківські карти можуть стати здобиччю зловмисників за допомогою Google Chrome — лідера ринку серед браузерів.

Плата за популярність

Всі, хто прагне обійти конкурентів і надіти майку лідера, часто стикаються із зворотною стороною медалі – чим популярніший особу чи товар, тим більше небезпечних моментів його чекають. Те ж відноситься до програмних і технологічних продуктів. В даний час найбільш використовуваним браузером є Chrome, число його користувачів перевищує 2 млрд. чоловік. Що ж, за популярність доводиться розплачуватися, і зловмисники цілеспрямовано розповсюджують своє шкідливе ПЗ саме через цей інтернет-оглядач. На сьогоднішній день стало відомо ще про один вредителе – вірус Vega Stealer.

За інформацією експертних джерел, новий шкідник краде паролі і логіни користувачів, а ще інформацію про їх банківських картах. Все це зберігається в базі хрому, і отримати доступ до неї будь-якої шпигунської розширенню не так просто. Однак новий Vega Stealer на таке здатний. Ця розробка являє собою поліпшену версію раніше існуючого скрипта -August Stealer, який заявив про себе в 2016 році.

Все ті ж методи

Найчастіше новий небезпечний вірус поширюється через електронну пошту за стандартною схемою. Робиться загальна розсилка листів від фейкових імен таких відомих гігантів, як Apple, Google, Microsoft, Intel та ін Розводка надзвичайно проста – пропонують ознайомитися з важливою інформацією у вкладених файлах, серед яких може зустрітися документ виду «brief.doc». Якщо по необережності його відкрити, запускається Vega Stealer, який моментально починає крадіжка даних та передачу їх у чужі руки. Як тільки шкідливе ПО атакувало комп’ютер користувача, особисті дані вже не можуть бути в безпеці, троян починає вивчення внутрішніх файлів для комп’ютера знаходження потрібного йому формату. Так відбувається своєрідна фільтрація інформації, а далі йде її передача на сервер.

Швидкий шпигун

Нової версії вірусу потрібно приблизно одна хвилина, щоб виконати свою задачу і відправити особисті дані на віддалений сервер. У той час як користувач займається вивченням документа в поштовій розсилці, вірус встигне завершити викачування інформації. З боку експертів зазначається, що шкідливе ПО Vega Stealer володіє достатньою гнучкістю, що незмінно позначається на його «продуктивності» — на день він встигає заразити до декількох десятків тисяч комп’ютерів. Якщо таке буде продовжуватися – новий троян теж отримає свою частку світової популярності. Хоча досвідчений користувач зуміє визначити можливу загрозу після отримання сумнівних листів, подальший розвиток Vega Stealer може мати більш тривалий поширення і пов’язані з цим негативні наслідки.

Що робити

Методи боротьби з новою «заразою» не представляють складних маніпуляцій та пов’язані із загальною уважністю. Головна порада від експертів – обережність у всьому, що стосується електронних листів від невідомих адресатів. Краще не відкривати будь-які вкладені файли, а інакше є ймовірність втратити свою банківську картку і кошти на неї. Те ж саме може статися з паролем і логіном на різних ресурсах, тому невелика підозрілість ніколи не зашкодить.

Джерело: http://wnro.kiev.ua/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here