Google обмежив установку сторонніх плагінів в браузері Chrome

0
312

Корпорація Google змінила правила використання веб-магазину щодо браузера Chrome.

За новими порядками користувачі популярного браузера тепер не зможуть завантажувати собі плагіни і програми з інших джерел крім самого магазину компанії. Google пояснює свою політику захистом безпеки користувацьких пристроїв.

Тільки через Chrome Web Store

Представники Google повідомили, що переглянули раніше існуючу практику, яка дозволяла встановлення плагінів для хрому через сторонні ресурси. Такого роду вбудована установка (або по-іншому inline-установка) давала право творцям різноманітних розширень просувати свої продукти за допомогою не тільки офіційної майданчики Chrome Web Store, але і за допомогою інших сайтів. Користувачу залишалося тільки дати згоду, і новий плагін встановлювався без інструментів веб-ресурсу Chrome.

У червні 2018 року корпорація Google встановила заборону на розміщення нових плагінів та програм за допомогою сторонніх ресурсів. Тепер за бажання що-небудь завантажити на свій пристрій користувач буде автоматично перенаправлятися на офіційну майданчик Google-магазину. Пізніше до виходу нової версії браузера в планах корпорації заборонити сторонню установку для всіх доповнень.

Все для безпеки

Технологія inline-установки дозволяла творцеві розширення самостійно просувати власний продукт, а його споживачеві – використовувати плагін без зайвих зусиль. Однак цим не могли не скористатися розробники шкідливих програм. Протягом останніх років хакери активно застосовували метод створення рекламних посилань і сумнівних сайтів (схожих на справжні ресурси), що пропонують установку сумнівних програм. Корпорація Google також активно боролася з подібною діяльністю, забороняючи таким розширенням вбудовану установку. Однак масштабне поширення проблеми змусило компанію використовувати радикальний спосіб рішення і остаточно заборонити установку сторонніх продуктів.

Просувні подібним чином плагіни та програми не завжди були шкідливими програмами і приносили шкоду користувача софту. Навіть незважаючи на вірусне поширення, такі доповнення могли нести певну користь, однак деякі з них все ж могли завдати шкоди безпеці користувальницьких даних. Наприклад, шкідливий плагін отримував доступ в буфер обміну, звідки міг отримати інформацію про паролі, коди банківських карток і ін

У зв’язку із зростаючим інтересом до криптовалютам за останній рік суттєво зросла активність хакерських програм для впровадження в батьківське з метою подальшого майнінгу віртуальних грошей. Одним з поширених способів прихованої установки програм для майнінг стали браузерні розширення.

Для запобігання такого роду атак на користувальницькі пристрої навесні 2018 року Google підготувала оновлений порядок використання веб-магазину Chrome. За новими правилами компанія стала видаляти всі доповнення при наявності в них вбудованих програм-майнер, навіть тих, розробники яких не приховують їх наявність.

Джерело: http://techiteasy.org.ua/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here