Google випустила оновлену версію Chrome

0
367

Google розповіла про появу оновленого браузера Хром версії 68 для пристроїв під управлінням Windows, Mac і Linux. Основним нововведенням стала зміна реакції браузера веб-сторінки без захисту протоколу HTTPS. Для них створена спеціальна відмітка.

Що нового в Chrome

Стало відомо, що перед виходом оновленого Хрому фахівці Google попрацювали над виправленням більше 40 вразливостей браузера. 68-я версія для стаціонарних комп’ютерів стала робити відмітку про небезпеку для всіх сайтів HTTP. В наступному 69-му оновлення Хром позбавиться від зеленої підсвічування для безпечних HTTPS-з’єднань, замінивши його на іконку у вигляді замку, а 70-я версія повністю позбавиться від індикаторів для безпечних ресурсів. За інформацією компанії, передача інформації між веб-сторінкою і браузером повинна мати спочатку безпечне шифрування, тому немає сенсу візуально це відображати яким-небудь чином.

Також в оновленнях Chrome реалізований ще один інструмент безпеки, який активізується як захист від незапланованих шкідливих перенаправлень на веб-ресурси рекламного характеру. Тепер під час неконтрольованого перенаправлення на шкідливий ресурс Хром буде чекати явного кліка-підтвердження для здійснення переходу.

Додатково з’явилася іконка, роздільна зміну повноекранного режиму з використанням курсору, додана кнопка для оперативної вставки емодзі. В якості експерименту новий браузер тестує розширений варіант підказок, спливаючих в адресному рядку.

Також Google анонсував оновлений браузер для мобільних пристроїв — Chrome 68.0.3440.70. Мобільний Хром отримав виправлений інструмент автозаповнення, а для розробників надана можливість контролювати вигляд, в якому виступає підказка для внесення веб-сторінки на домашній екран.

Безпечне шифрування

Нова версія Хром відтепер робить помітку на всіх незашифрованих сайтах як небезпечні. Нововведення торкнулося всі сторінки з HTTP, при відкритті яких в адресному рядку з’явиться відповідний значок. При наявності протоколу HTTPS попереджає відмітка не проявляється.

Безпечне нововведення, про який Google згадувала ще взимку, подається одним із способів для пошукового гіганта забезпечити високий показник безпеки під час перебування в інтернеті. Подібного роду попереджувальні індикатори з’явилися на веб-сторінках ще в 2016 році, роблячи упор на інформацію про закінчення терміну дії сертифіката безпеки. А ще двома роками раніше компанія стала займатися пошуковим просуванням сайтів з протоколом HTTPS, давши відповідний стимул для веб-розробників. До речі, світовий пошуковик витратив великі кошти на науково-дослідну роботу за стандартами шифрування інтернет-даних.

Для довідки. HTTPS-шифрування являє собою захищене з’єднання між сайтом і користувачем.

Веб-ресурси без цього протоколу виявляються стійкі до різного роду кібератакам і впровадження вірусних програм. HTTPS-сертифікати та протоколи знаходяться в широкому доступі, часто в безкоштовному вигляді, що саме по собі збільшує число сайтів з наявністю даного шифрування. За статистикою Google, більше 80% ресурсів, створюваних користувачами США, мають захист HTTPS. Три роки тому ця цифра становила всього 47%.

Джерело: http://linkomania.com.ua/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here