Інтернет речей змінює наше життя?

0
334

Вечір робочого дня. Ви повертаєтеся додому. Як тільки ви відкриваєте двері, включаються декілька побутових приладів. Поки ви роздягаєтесь, чайник кип’ятить воду, холодильник замовляє закінчилися продукти, розумний кондиціонер створює комфортну температуру. На наступний день ви відправляєтеся на роботу і, ледь під’їхавши до будівлі, виявляєте вільне місце для паркування, ніби воно було зарезервовано персонально для вас.

Ласкаво просимо в інтернет речей — світ мрії, де абсолютно все підключено до інтернету.

Згідно з доповіддю Gartner, в 2016 році до інтернету речей було підключено 6,4 мільярдів пристроїв. Це на 30% більше, ніж у 2015. Очікується, що до 2020 року кількість підключених приладів досягне 20,8 мільярда.

Інтернет речей — це не майбутнє, це вже реальність. В ряді розвинених країн (США, Канада, Нідерланди, Норвегія) будуються цілі квартали, керовані за рахунок електроніки. Як скоро інтернет речей стане повсюдним явищем — питання часу. Практично всі необхідні технології для його реалізації вже придумані людством.

Ось як інтернет речей змінює наше життя.

Підключені будинки

На зорі свого існування інтернет призначався тільки для перегляду веб-сторінок. Сьогодні він значить набагато більше. Тепер інтернет — це Google і Facebook, потокове відео на YouTube і Netflix, хмарні сервіси зберігання файлів. Квартири і будинки оповиті мережами Wi-Fi. За межами наших осель мобільний інтернет продовжує доставляти на наші мобільники повідомлення, повідомлення та листи.

Однак світові ще належить дізнатися реальну силу інтернету

Уявіть, що ви можете використовувати смартфон для блокування і розблокування дверей будинку. Ви отримуєте текстове повідомлення, коли пральна машина закінчує прання, сигнал від духовки, коли їжа готова. Реалізувати все це можна і сьогодні. Головне – наявність стабільного високошвидкісного інтернету.

Старше покоління

З останніми технологічними рішеннями літні люди зможуть жити самостійно у власних будинках. Їм не знадобиться цілодобове присутність доглядальниці або близьких. Їх безпеку забезпечуватимуть системи на зразок PERS. PERS — це переносна пристрій, оснащений кнопкою виклику допомоги. У надзвичайних ситуаціях достатньо одного натиснення, щоб сигнал надійшов у службу порятунку, до медиків або родичам людини.

Діти і освіта

Інтернет перевернув всі існуючі освітні системи. Підручники — це минуле століття. На основі інтернет-технологій педагоги розробляють нові захоплюючі способи навчання, які можна легко адаптувати під особливості кожного учня. З допомогою інтернету речей студенти зможуть отримати доступ до онлайн-бібліотекам різних університетів і спілкуватися з ученими всього світу. У кінцевому рахунку, студенти будуть приймати активну участь в самих серйозних академічних розробках.

Зв’язок

Ще 30 років тому ми могли спілкуватися з далеко живуть родичами тільки за допомогою телефонних дзвінків і листів. З тих пір все сильно змінилося. Спочатку з’явився інтернет і електронна пошта, потім відеозв’язок. Сьогодні відстань між людьми скорочують Bluetooth і Wi-Fi, VR, IoT-протоколи MQTT, XMPP, DDS та інші.

Спорт

Багато спортсменів використовують IoT-гаджети, щоб підвищити ефективність тренувань. Наприклад, для велосипедистів створені спеціальні пристрої, які допомагають прискорити обертання педалей, обчислювати маршрут і пройдену відстань, відстежувати серцевий ритм та ін. У тенісних ракетках спеціальні датчики можуть відстежувати фізичний стан гравця, силу його удару, швидкість, а також фіксувати здійснені ним помилки. В бутсах футболістів і на браслетах для плавців електроніка вимірює швидкість і витривалість спортсменів.

З інтернетом речей безпечні заняття спортом будуть доступні кожному. А якщо підвищені навантаження почнуть нести організму шкоди, медики негайно дізнаються про це і відправлять спортсмену потрібні рекомендації.

Робота

Інтернет речей усуне необхідність проводити 8-9 годин в день в офісі. Еволюція веб-інструментів і хмарних сервісів робить постійне фізична присутність на робочому місці безглуздим. Викладання, дизайн, медична діагностика, програмування — все це види діяльності, якими можна займатися віддалено. З розвитком інтернету речей віддалених видів зайнятості стане набагато більше.

Джерело: http://miranda.org.ua/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here