Керівництво Facebook завжди знала, що соцмережа викликає звикання

0
303

Деякі функції соціальної мережі Facebook – а саме скролл-стрічка, кнопка like і численні повідомлення — були спеціально спроектовані таким чином, щоб підтримувати інтерес користувачів до платформи.

При цьому компанія здогадувалася, що її дії можуть завдати шкоди психіці дітей і підлітків. Як повідомляє The Telegraph з посиланням на Сенді Паракиласа, колишнього менеджера Facebook, соціальний гігант був з самого початку дуже добре обізнаний про негативні наслідки медіатехнологій.

Со-засновник і перший президент Facebook Шон Паркер раніше говорив, що компанія використовувала «уразливості людської психології», змушуючи користувачів проводити якомога більше часу на сайті. При цьому керівництво Facebook виразно усвідомлювала той факт, що соціальна мережа викликає хворобливе звикання.

У відповідь на твердження Паркера віце-президент Facebook з питань партнерських відносин Іме Арчибонг заявив, що вище керівництво компанії в даний момент опрацьовує цю теорію.

Колишні співробітники розкривають карти

Сенді Паракилас – не єдиний з колишніх співробітників FB, хто відкрито визнав, що для деяких людей соцмережа є подобою наркотику. Лія Перлман, яка входила в команду творців кнопки like, сказала, що після свого звільнення з Facebook перестала користуватися соціальною мережею. Таке радикальне рішення вона прийняла, коли переконалася, що її самооцінка стала сильно залежати від кількості отриманих лайків. За її словами, компанія поставила перед нею завдання залучити якомога більше користувачів, а Перлман сама стала жертвою власної розробки.

Психологи всі знали

Психологи неодноразово відзначали зв’язок між надмірним використанням соціальних мереж і такими психічними проблемами, як тривога, депресія і почуття самотності. Інсайдери також висловлюють тривогу з приводу того, як захоплено діти і підлітки користуються Facebook Messenger, який офіційно не призначений для осіб молодше 13.

Джерело: http://gyrus.org.ua/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here