Китайські користувачі зіткнулися з обмеженнями при оновленні своїх пк до windows 11

0
29

Реліз операційної системи windows 11 відбувся ще вчора, але більшість китайських користувачів комп’ютерів не можуть отримати новітню версію програмного забезпечення. В їх пристроях відсутній необхідний для установки ос модуль tpm 2.0 (trusted platform module 2.0).

Scmp.com

Tpm являє собою міжнародний стандарт шифрування, а сам чіп-один з компонентів на материнській платі, необхідний для відповідності цьому стандарту. Він не тільки допомагає захистити пк від зовнішнього втручання, але і забезпечує шифрування даних. На даний момент його наявність є обов’язковою вимогою microsoft для легального використання нової ос.

Проблема полягає в тому, що в кнр заборонили іноземні чіпи відповідного призначення ще в 1999 році з міркувань забезпечення національної безпеки і впровадили на комп’ютерах власний еквівалент. За останніми даними, ноутбуки dell поставлялися в китай без tpm, тому тепер на них неможливо встановити оновлення ос. Судячи з коментарів у соціальній мережі weibo, місцеві жителі чекають версію windows 11 спеціально для кнр.

На думку експерта агентства canalys хімані муккі (himani mukka), китайський ринок занадто великий, щоб microsoft не знайшла будь-якого обхідного рішення для користувачів без tpm 2.0.

За даними аналітика з counterpoint research вільяма лі (william li), компанія вже дозволила оновлюватися деяким системам без активованого tpm-захисту. Зокрема, мова йде про країни, які не підтримують tpm-технологію, включаючи китай. Windows є найпопулярнішою операційною системою в китаї, який, у свою чергу, є другою за величиною економікою світу і найбільшим ринком пк. У другій половині року поставки комп’ютерів в регіоні склали 19,4 мільйона примірників. Правда, через високий рівень піратства, за даними на січень 2020 року, щорічний дохід компанії в кнр склав всього 2% від загальних доходів microsoft — близько 2 мільярдів доларів.

Згідно з даними, опублікованими в червні, microsoft допустила поставки пк з windows 11 без tpm-чіпів oem-виробниками.

У самому китаї просувається альтернативний стандарт trusted cryptography module (tcm) з чіпом lenovo hengzhi. У 2010 році комісія з міжнародної торгівлі сша звинуватила китай в небажанні платити роялті за tpm і ускладненні глобальних ланцюжків поставок, що негативно впливає на сумісність електроніки і глобальну взаємодію.

Взяли участь у боротьбі tpm і tcm і виробники комп’ютерів. У 2005 році hp спробувала таємно поставляти моделі з неактивованими tpm-чіпами в китай, але компанію швидко змусили припинити продажі у відповідній комплектації. За деякими даними, в 2012 році intel вела закулісні переговори з китайськими регуляторами про можливість зробити tcm сумісним з обладнанням всього іншого світу.

До релізу windows 11 компанія microsoft активно і повсюдно лобіювала впровадження tpm, заявляючи, що це забезпечить додатковий рівень безпеки пристроїв.

За кілька днів до релізу windows 11 багато ентузіастів випустили інструменти для обходу обмежень microsoft на» несумісних » комп’ютерах. При цьому такі інструменти вимагають від користувача високого рівня комп’ютерної грамотності.

Недавнє дослідження показало, що величезна кількість комп’ютерів не мають активованого tpm-захисту, хоча поки невідомо, скільки з цих десятків мільйонів машин не мають відповідних чіпів взагалі.

Відомо, що після першого оголошення microsoft про необхідність використання tpm 2.0 ціна на чіпи злетіла в рази, оскільки спекулянти почали робити запаси відповідних комплектуючих. Судячи з скріншотів, що з’явилися в twitter, деякі типи tpm подорожчали з $25 до $100 всього за 12 годин.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here