Компютерні технології: що таке пісочниця?

0
391

Вихід в інтернет завжди супроводжується ризиком підхопити заразу, здатну завдати шкоди вашій системі. Уберегти свій комп’ютер від зараження вірусами можна, якщо завбачливо запускати програми засобами віртуального простору.

Пісочниця – це виділена середовище, в якому запущена програма повністю ізольована від зовнішньої системи. Іншими словами, це закрита область в комп’ютері, де можна безпечно запускати програми.

Як пісочниця працює?

Запуск софта з-під пісочниці тягне за собою створення віртуальних файлів системи, які змушують компоненти програми працювати так само, як і в рідному середовищі. Якщо вірус був підхоплений через пісочницю, то заражається тільки віртуальне середовище. За межі виділеного простору вірус ніяк не зможе проникнути.

Зрозуміло, пісочниця вміє запускати будь-яку програму в своїй віртуальній області. Відрізнити програму, запущену звичайним способом, від віртуальної можна по виділених жовтим кольором краях вікна.

Sandboxie є однією з таких програм. Вона не безкоштовна, але витрати повністю виправдовує. В мережі є й інші альтернативи, які працюють за тим же принципом.

Ось декілька варіантів використання пісочниці.

  • Тестування сирого ЗА

Основна мета ізоляції програми у віртуальному середовищі – її тестування і заборона на маніпуляції з файлами основою ОС. Некоректна робота такої програми може нашкодити системних файлів аж до виходу операційної системи з ладу, саме тому на початковому етапі тестування її необхідно укласти в пісочницю.

  • Мультизапуск однієї і тієї ж програми

В пісочниці можна без проблем запустити кілька копій однієї і тієї ж програми, наприклад, для роботи в різних акаунтах відразу. Часто це програми, що вимагають онлайн-реєстрації. Так, багато гравців прокачують скілл персонажа в мережевих іграх за рахунок запуску однієї і тієї ж гри в декількох вікнах.

  • Запуск неліцензійного софта

Пісочниця буде цікава тим людям, чий бюджет не дозволяє купувати дорогі програми, або тим, хто віддає перевагу карати розробників за захмарні ціни. Нерідко разом з чудесної пігулкою у вигляді лаунчер, кряка, кейгена або генератора на комп’ютер встановлюється десяток троянських шпигунів, руткітів і майнер. Це «маленька» плата за використання неліцензійного софту.

Кращий спосіб перевірити програму на вошивість — використовувати віртуальні середовища. В цьому випадку можна визначити, чи не є «таблетка» пустушкою. В пісочниці або вона виконає те, для чого призначена, або виявить свою справжню сутність.

  • Використання тріальний програми нескінченно

Якщо ви не вмієте визначати вірусне зміст у підозрілих програмах, використовуйте тріальну версію з допомогою пісочниці. Кожен раз ви будете обнуляти обмежувальний таймер, і це дозволить користуватися софтом безкоштовно і нескінченно.

  • Безпечний серфінг в інтернеті

Через пісочницю можна безболісно відвідувати будь-який сайт, не боячись заразити комп’ютер. Якщо ви помітили прояви вірусів, досить закрити браузер та відкрити його у віртуальному середовищі: всі дані сеансу (в тому числі і шкідливі) стираються, і ви знову можете подорожувати по всесвітній павутині.

Можливості пісочниці вражають, і хто знає, яке ще застосування їй знайдеться в майбутньому.

Джерело: http://fastping.com.ua/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here