Майбутнє носяться гаджетів

0
342

Портативні гаджети — одна з перспективних областей електроніки. Стаття розповість, як вони можуть змінитися найближчим часом, щоб зробити наше життя більш безпечної, здорової і зручною.

Смартчасы, фітнес-трекери і VR/AR гарнітури поки не дуже поширені. Однак, завдяки нескінченному потоку інновацій, портативні гаджети отримують все більше функцій, для них знаходяться нові способи застосування в повсякденному житті, і експерти прогнозують, що саме цей сегмент технологій буде активно розвиватися в найближчі роки.

Ось кілька напрямків, у яких може піти розвиток так званих wearables.

Непомітність

Власник дорогих, але непримітних гаджетів менше ризикує стати жертвою пограбування, тому в майбутньому виробники можуть повністю відмовитися від звичного форм-фактора трекерів і браслетів на догоду непомітності. Wearables стануть більше схожі на ювелірні прикраси, аксесуари або елементи одягу. Від очей суспільства вони також можуть ховатися під ремінцями і клапанами.

Деякі компанії вже намагаються створювати високотехнологічні товари, які не привертають до себе зайвої уваги. Наприклад, Mondaine Helvetica виглядають, як звичайні години, але при цьому виконують ряд смарт-функцій, гаджети від BioSensive більше схожі на сережки, ніж на GPS-трекери.

Збільшена автономність

Головний мінус сучасної носимой електроніки – це її автономність. Ті пристрої, які вимагають постійного підключення до інтернету, розряджаються всього за кілька годин безперервної роботи. Тому розробники шукають альтернативні джерела живлення. Найбільш вдалими варіантами вважаються перетворення в електрику тепла людського тіла, сонячної та кінетичної енергії.

Турбота про здоров’я носія

Популярні сьогодні браслети Fitbit і годинник від Apple допомагають своєму власникові відстежувати деякі параметри фізичних навантажень. В якійсь мірі вони замінюють реального тренера або, принаймні, позбавляють від частих консультацій з ним.

Медики продовжують експериментувати з такими технологіями і намагаються розробити пристрої, які могли б допомагати в боротьбі з серйозними недугами. Так, біонічна підшлункова залоза, виконана з гідрогелю, здатна сама вимірювати рівень глюкози в крові і виділяти потрібну кількість інсуліну. Все, що потрібно від пацієнта – один раз на день за допомогою спеціального пристрою вносити в імплантат дозу кисню.

У медичній промисловості перспективними вважаються підшкірні гаджети. З їх допомогою можна відстежувати всі показники стану людини: склад крові, концентрацію і вплив ліків та ін. Коли дані технології отримають широке застосування, життя людей кардинально зміниться.

Аутентифікація користувача

Пересувна електроніка може служити засобом розблокування інших гаджетів, дверних і автомобільних замків, способом оплати, пропуском на роботу або суспільний захід.

Так, відвідувачі Disneyland на вході отримують браслет MagicBand і з його допомогою розраховуються за всі послуги на території парку. Це неймовірно зручно і в більшості випадків дозволяє скоротити черги.

У розробці знаходяться розумні татуювання, які можна використовувати для тих же цілей. Вони являють собою тимчасовий малюнок, здатний передавати інформацію на смартфони і сканери.

Носимой електроніці можна знайти масу застосувань. Вона значною мірою змінить наше взаємодія з світом, прискорить проходження контролю і що найважливіше – дозволить кожному піклуватися про своє здоров’я без постійних візитів до лікарів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here