Майнер купив geforce rtx a5000 за 226 000 р для видобутку ефіру і розповів про свої доходи

0
29

Навесні nvidia представила кілька відеокарт для робочих станцій. Найбільш цікавою для потенційних покупців стала geforce rtx a5000. Це ядерна суміш відразу декількох споживчих продуктів, яка отримала 384-бітну шину і 24 гб відеопам’яті від rtx 3090 і урізана кількість ядер cuda, що дає її теоретично рівній по продуктивності з rtx 3080. В даному випадку потенційним покупцям було важливо отримати як потужний графічний чіп, так і велику кількість швидкісної відеопам’яті.

Так ось, серьога солоний майнер вирішив купити собі таку відеокарту. За його словами, він зробив це для створення нового контенту, оскільки така дорога покупка може себе просто не окупити. Отже, коштує таке диво інженерної думки 226 000 рублів або трохи більше 3150 доларів на момент покупки. Ми не будемо описувати всю красу і крутість даного графічного чіпа, адже все це ви можете вивчити самостійно на відео нижче. Давайте зосередимося на ефективності відеокарти в майнінг.

Отже, в стоковому варіанті geforce rtx a5000 видає 108 mh/s в майнінг ефіріума. При цьому вона споживає 253 вт. За словами серьоги, він би рекомендував залишити все як є, адже карта випускається тільки в еталонному варіанті, а значить не володіє ефективною системою охолодження. Це призводить до сильного перегріву, а значить спроби розігнати geforce rtx a5000 можуть привести до плачевних результатів. Одночасно з цим він зробив даунвольт, знизивши споживання до 233 вт. У цьому режимі відеокарта виявилася здатна генерувати скромні 100 mh/s, але стала не такою гарячою. Тут вже вибір повинен робити сам майнер.

В ході тривалого процесу видобутку ефіру вдалося з’ясувати, що на момент публікації даного матеріалу geforce rtx a5000 приносить 7.84 долара на добу. Розділивши витрачені 226 000 на цю суму, солоний прийшов до невтішного висновку: йому буде потрібно 403 дні для повернення вкладень. Він не став юлити, прямо заявивши, що з високою часткою ймовірності, ніколи не відіб’є витрати в майнінг. Він вважає, що з перекладом ефіру на алгоритм proof-of-stake, можна буде забути про майнінг, або він розтягнеться на довгі роки. Для блогера це скоріше шанс набрати нових передплатників, створити новий контент. Ясно, що він ще не раз порадує нас оглядами на відеокарту geforce rtx a5000, ну а звичайні майнер повинні кілька разів подумати, перш ніж йти на ризик.

У ролику є порівняння видобутку і окупності по іншим криптовалюта. Ми не стали акцентувати на цьому увагу, адже наші читачі в основному цікавляться ефіром. Якщо ви хочете дізнатися більше на цю тему-дивіться ролик солоного нижче.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here