Мерія москви спростувала дані про масштабне впровадження систем розпізнавання осіб у школах

0
51

Мерія москви спростувала інформацію про можливу швидку інтеграцію систем розпізнавання осіб у навчальних закладах столиці. Очікувалося, що впровадженням технології займеться департамент інформаційних технологій москви (діт) спільно з департаментом освіти і науки міста.

Rbc.ru

Новина викликала стурбованість різних груп, в тому числі — представляють інтереси батьків школярів. За словами віце-мера анастасії ракової, розпізнавання осіб в школах дійсно можливо, але поки мова йде про експериментальні проекти, в окремих навчальних закладах і, звичайно, за згодою батьків.

» ніякої масштабної системи розпізнавання осіб при проході в школу впроваджувати ми не плануємо. В окремих шкільних будівлях можуть бути експерименти, коли поряд з проходом по картах або браслетам, які використовуються у всіх будівлях, можуть бути введені додаткові системи проходу через розпізнавання осіб», — заявила ракова журналістам.

Раніше повідомлялося, що система розпізнавання осіб буде впроваджуватися вже до 2022 року департаментами московської мерії. Джерелом інформації стало видання «комерсант», в свою чергу, посилалося на відгук глави департаменту інформаційних технологій на проект постанови мінцифри — за наявними даними міністерство пропонувало розширити випадки збору та обробки біометричних даних.

Передбачалося, що педагогів і школярів почнуть пускати в приміщення навчальних закладів після біометричної ідентифікації «для підвищення особистої безпеки учнів і викладацького складу». При цьому багато експертів відзначали, що в більшості випадків такі системи марні, оскільки джерелами неприємностей часто стають самі школярі, а батьки були стурбовані можливим витоком персональних, в тому числі біометричних даних на чорний ринок.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here