Mozilla анонсувала Firefox Reality

0
302

У вівторок компанія Mozilla анонсувала браузер, створений для пристроїв з категорії віртуальної реальності. Mozilla сподівається, що дана технологія в недалекому майбутньому стане повсюдно поширеною.

«Ми віримо, що майбутнє глобальної мережі буде тісно з VR і AR, це майбутнє буде втілено в браузерах». Про це пише глава досліджень і розробки Mozilla в блозі компанії.

Firefox Reality

Firefox Reality поки не готовий для розповсюдження серед кінцевих користувачів, але призначається для розробників контенту. Оскільки Mozilla розробляє опенсорсные проекти, у цього браузера код теж відкритий. Коли продукт буде готовий для повсюдного поширення, поки невідомо.

Це перший крок у довгостроковому плані по розповсюдженню нового варіанту взаємодії. Це написано в іншому блозі, з чого можна зрозуміти, що нас ще чекають нові анонси.

Що там з розробкою

Браузер буде створюватися на основі існуючої версії Firefox, яка в кінці 2017 отримала назву Quantum. Застосовується движок рендеринга Servo, на якому Firefox працює з 2013 року. Він написаний на мові програмування Rust, який створила дослідницька група з компанії Mozilla. Даний движок прийшов на зміну Gecko, з яким Firefox працював до цього. За основу взяті існуючі технології браузера Firefox, вони були поліпшені за допомогою експериментального веб-движка Servo.

В даний час Firefox Reality працює тільки в режимі розробника на двох пристроях Google Daydream і Gear VR від Samsung. У майбутньому їх має бути більше. Творці вірять, що їх продукт для доступу до глобальної мережі на окремих наголовних пристроях буде кросплатформним та працювати на різних моделях.

А що Mozilla робить крім браузера?

Mozilla має й інші проекти крім Firefox, але результати останнім часом були невтішними. Організація спробувала розробити свою мобільну операційну систему, але кинула цю затію на початку 2016 року. Роком пізніше вона прикрила залишки цього проекту, операційну систему для пристроїв інтернету речей. Також Mozilla розпочала та закінчила ініціативу щодо розміщення реклами всередині браузера Firefox.

Один з аналітиків, вже критикував компанію в минулому, не був вражений і Firefox Reality. Джек Голд з J. Gold Associates впевнений у поширення віртуальної реальності, але в даний час бачить його невеликий ринок, розвиток якого тільки починається. Поки він призначається насамперед для геймерів. Браузерам тут особливо ніде розвернутися.

У Mozilla впевнені, що перебувають в гарному стані для виходу на новий ринок. Там стверджують, що головним буде не розробка додатків, а забезпечення взаємодії з користувачами. Також вони нагадують, що Firefox був першим браузером з підтримкою WebVR.

Конкурентів у Mozilla тут буде чимало, на зразок Google і Microsoft. Код Firefox Reality можна завантажити на порталі GitHub.

Джерело: http://sokal-shop.net.ua/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here