Право на забуття від Google: що це?

0
321

Завдяки наявності відповідного закону в Європейському законодавстві, будь-який користувач інтернету може звернутися до Google з проханням видалити персональні дані з пошукових результатів. З 2014 року Європейський суд зобов’язав пошукового гіганта видалити близько 2,5 мільйонів посилань.

Що таке право на забуття?

У травні 2014 року Європейський суд ухвалив постанову, в якій говорилося, що громадяни ЄС мають право просити пошукові служби видаляти про них інформацію. Це і є так зване право на забуття. За словами Google, щоб людина змогла скористатися цим правом, інформація про нього повинна бути визнана «неточної або не відповідає дійсності». Також слід враховувати факт, представляє дана інформація інтерес для громадськості.

З 2014 по 2017 в Google надійшло більше 650 тисяч заявок на видалення 2,4 мільйона посилань. 43,8% URL було успішно видалено. Найчастіше користувачі вимагають видалити їх дані з каталогів (19,1%), новинних ресурсів (17,7%) і соціальних медіа сервісів (11,6%).

Найбільше приходить запитів на видалення інформації про професійної діяльності (18%), контенту (7,7%), даних про вчинення злочинів (6,1%) і звинувачень у зловживанні посадовими повноваженнями (5,5%).

Найчастіше заявки на видалення даних залишають приватні особи (89%). Решта 11% входять політичні діячі, власники корпорацій і публічні фігури.

Чи може Google відмовити в праві на забуття?

Так, може. Кожна заявка розглядається індивідуально. Відмова може бути обґрунтований технічною неможливістю видалення або тим, що інформація представляє суспільну значимість. Не видаляються дані про свіжих злочини, якщо підсудний був визнаний винним або якщо злочин носить тяжкий характер.

Які були випадки успішного видалення?

  • Житель Великобританії, чия дружина є публічною фігурою, звернувся до Google з проханням видалити з результатів пошуку URL, що містять фотографії, на яких він позував без одягу. Частина сторінок містили не фото, а лише текстовий опис сцени. URL з фотографіями були успішно видалено, але сторінки з описами залишилися недоторканими.
  • Практикуючий лікар з Великобританії попросив видалити більше 50 посилань на газетні статті, що містять опис невдалої процедури. Були видалені три сторінки з інформацією про особисте життя доктора, на яких сама процедура не згадувалася.
  • У заяві від іспанця містилося прохання видалити посилання на новинний архів, в якому говорилося, що 50 років тому заявник скоїв наїзд на пішохода. Посилання на статтю була видалена через давність інциденту.
  • Мешканка Швеції попросила видалити публікації, в яких був вказаний її домашню адресу. Всі сторінки були видалені з результатів пошуку її імені.
  • Громадянка Італії надіслала запит на видалення сторінки, де її фотографія була розміщена без її відома. Прохання було задоволене.

Коли Google відмовляв у видаленні URL?

  • Житель Нідерландів просив видалити півсотні посилань з інформацією про те, що він незаконним шляхом оформив на себе соціальну допомогу.
  • Французький священик, звинувачений в зберіганні дитячих еротичних знімків, просив видалити статтю, в якій говорилося про розслідування і винесення вироку.
  • Високопоставлений держслужбовець з Угорщини просив видалити статті про його судимості.
  • Громадянин Іспанії надіслав заявку на вилучення статей, де говорилося про те, що заявник очолював політичний рух, який згодом було визнано терористичним угрупуванням.

Всі ці прохання були відхилені.

Якщо Google схвалює заявку, чи означає це те, що інформація про інцидент повністю зникне з інтернету?

Немає. Право на забуття увазі лише те, що посилання на сторінку будуть видалені з результатів пошукових запитів. Самі матеріали залишаться на сайтах, і при бажанні інші користувачі зможуть їх відшукати.

Джерело: http://htc-android.com.ua/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here