Проблеми, з якими ви можете зіткнутися, замовивши смартфон з Китаю

0
360

Замовити смартфон з Китаю – це так просто. До ваших послуг сотні продавців і тисячі пропозицій. Кілька кліків мишкою – і ось вже до вас їде екзотична модель, яка не продається і ніколи не буде продаватися в Росії. Але не поспішайте радіти: чисто китайський смартфон може познайомити вас із самими несподіваними проблемами. Стаття розповість про трьох з них.

Китай – найбільший ринок електроніки, а також батьківщина багатьох компаній, що займаються випуском незвичайної техніки. Найкрутіші, оригінальні і дивні смартфони спочатку виходять в Китаї, і лише потім в інших країнах. А іноді їх продажу обмежуються лише азіатським ринком.

Тому ваше бажання замовити у китайців один з таких екзотичних апаратів і похизуватися ним перед друзями цілком зрозуміло. Питання в іншому: чи варто це робити? Отримавши китайський смартфон в руки, ви можете зіткнутися з кількома несподіванками.

Проблеми з підключенням

Найбільш серйозна проблема, з якою ви можете зіткнутися, пов’язана з стільниковим зв’язком: не всі імпортні смартфони працюють в мережах російських операторів. У кожного провайдера є власний діапазон частот, в якому він надає свої послуги. Вибраний вами китайський смартфон може бути не розрахований на них, і варіантів тут два: або стільниковий зв’язок на ньому буде працювати з перебоями, або він взагалі не буде ловити мережу. Здійснювати з нього дзвінки і користуватися мобільним інтернетом ви не зможете.

Також майте на увазі, що один і той же смартфон може мати кілька регіональних версій – для європейських країн, США, Африки і т. д. Перед замовленням переконайтеся, що у тій версії, яку ви купуєте, є підтримка потрібних частот зв’язку.

Установка сервісів Google

Китайські смартфони, не призначені для зовнішнього ринку, поставляються з місцевим програмним забезпеченням. Користуватися ним ви не станете і, швидше за все, навіть не зрозумієте, за що відповідають програми, підписані загадковими ієрогліфами. Вам захочеться швидше встановити звичний Google Play, щоб завантажити потрібний софт. Але не тут-то було.

смартфон Google Play

Google не має великого впливу на виробників з Піднебесної, тому на споконвічно китайських смартфонах знайомі андроидские сервіси не встановлені. Ні карт, ні перекладача, ні пошти, ні навіть магазину Google Play ви не знайдете. Встановити їх не так просто, як здається: більшість гугловських додатків вимагають безлічі додаткових фонових сервісів. Тому просто завантажити звідки-небудь APK Play Market, скинути в пам’ять телефону і встановити не вийде.

Домогтися того, щоб Play Market заробив на не-гугловський збірці Android, складно. Деяким додаткам Google необхідні дозволи на системному рівні, і їх потрібно встановлювати у вигляді системних програм. За замовчуванням користувач такої можливості не має. Щоб її отримати, на смартфоні необхідно розблокувати завантажувач, він дасть контроль над програмним забезпеченням. Після цього ви зможете завантажитися в режим recovery отримати на системному рівні дозволи, необхідні для установки додатків Google.

bootloader на смартфон

Для тих, хто злякався слів bootloader та recovery, є запасний варіант: замовити смартфон не з Китаю, а з будь-якої іншої країни Європи, Індії. Все, що продається не в Китаї, вже має передвстановлені додатки Google, і це заощадить вам масу часу і нервів.

Перепрошивка

Китайські складання Android — це майже завжди убогі клони iOS. Зміна прошивки не тільки позбавить вас від встановленого китайцями, але і підвищить швидкість роботи пристрою, поліпшить стабільність, дозволить встановлювати офіційні гуглівського програми і налаштувати робочий простір за своїм бажанням.

перепрошивка телефона

Перепрошивка смартфона завжди несе ризик отримати замість робочого апарату мертвий цегла. Але навіть якщо процес завершиться успішно, деякі сервіси можуть виявитися недоступними – наприклад, банківські операції. Фінансове здатне розпізнавати перепрошивку пристрої і в цілях безпеки обмежувати власний функціонал.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here