Процесори amd ryzen 6000 на zen 3 + можуть вийти на початку 2022 року і отримають потужну графіку rdna2

0
31

Сьогодні наші читачі могли ознайомитися з першими достовірними тестами нових процесорів intel alder lake. 10-нм новинки демонструють вражаючі показники, обходять своїх конкурентів з табору amd в одноядерних бенчмарках з великим запасом. Флагманом лінійки стане core i9-12900k, який виявився на 25% швидше ryzen 9 5950x в geekbench. Ціни на нове покоління підростуть на 50 доларів, але тут потрібно враховувати, що камінь intel швидше amd в одноядерних тестах і дорівнює в багатоядерних. Але ж ryzen 9 5950x коштує 750 доларів, а значить 600 вічнозелених за core i9-12900k не так вже й багато. Взагалі можна скільки завгодно притягувати результати під поточну ситуацію, але поки в магазини не надійде перша партія процесорів, ми не дізнаємося, наскільки вони швидкі і популярні. А взагалі хто сказав, що червоні так легко здадуть перше місце?

Повідомляється, що прямо зараз на китайських заводах стартувало виробництво 6 різних процесорів серії ryzen 6000, які отримають кодову назву rembrandt. Перед нами гібридні камені, створені на архітектурі zen 3+, а поява лінійки перегукується з вийшла в 2020 році matisse refresh. Те ж джерело запевняє, що старт продажів намічений на 1 половину 2022 року, а анонс відбудеться на ces 2022. Взагалі терміни можуть в будь-який момент змінитися, адже офіційно amd нам нічого не обіцяла. Але це не означає, що чекати сюрпризів не варто. Наприклад, інсайдери впевнені, що саме rembrandt першими отримають доступ до оперативної пам’яті наступного покоління ddr5, а всередині процесорів буде ховатися проривний графічний чіп на базі архітектури navi2, відомої любителям настільних рішень як rdna2. Так, це саме цей gpu, який стоїть у лінійці radeon rx 6000, відомої так само, як big navi.

Інформації багато, але поки упевнитися в тих чи інших витоках немає ніякої можливості. Неясно також позиціонування нових процесорів. Чи покликані вони кинути виклик intel alder lake, або ж їх метою буде поява досить швидких рішень з потужною графікою, сказати складно. Можливо, останнє більш вірно, оскільки сьогодні нестачі в потужних процесорах у нас немає, а ось з відеокартами просто біда. До речі, на користь вибору ces 2022 говорить той факт, раніше amd анонсувала там процесори ryzen 4000 (відомі як renoir), а також ryzen 5000 (той самий cezanne).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here