Пять питань про доменне імя

0
345

«Що таке доменне ім’я?» – це один з перших питань, яким задаються початківці веб-майстри. Створення власного сайту – справа непроста, і якщо вам зовсім необов’язково мати практичні навички HTML або PHP (конструктори в допомогу), то розбиратися в деяких теоретичних питаннях ви зобов’язані хоча б поверхово.

Що таке доменне ім’я?

Доменне ім’я – це те, що ви бачите в адресному рядку браузера, коли знаходитесь на головній сторінці сайту.

Наприклад, доменне ім’я пошуковика Google – https://www.google.com.

У кожного сайту є своє доменне ім’я, воно унікальне і до нього не можуть бути прикріплені кілька сайтів одночасно.

Сайт доменне ім’я невіддільні один від одного?

Вони знаходяться в таких же відносинах, як ваш смартфон і номер телефону. Ви можете придбати новий мобільник і зберегти стару сім-карту: всі будуть дзвонити вам на старий номер, але відповідати ви будете з нового пристрою. Точно так само можна поміняти сайт (точніше, його зовнішній вигляд та контент) і залишити колишнє доменне ім’я.

Або ж ви можете перейти на іншого стільникового оператора, придбати у нього сім-карту, але продовжувати користуватися старим смартфоном. В цьому випадку доведеться повідомити всім контактам, що у вас змінився номер за старим вам більше не додзвонитися. Те ж саме відбувається і з сайтом: ви можете змінити його доменне ім’я, зберігши вміст, проте доведеться розповісти про це людям, так як за старою адресою вони його більше не знайдуть.

До речі для реєстрації вам необхідно буде вказувати особисті дані. Провайдерам доменних імен можна вірити, а от є ресурси на яких особистою інформацією краще не ділиться. Тут ми розповідаємо, .

Що краще – платний або безкоштовний домен?

Веб-конструктори WordPress, Wix, Nethouse і Jimdo популярні серед тих, хто не може написати власний сайт з нуля. Ці сервіси мають не тільки всі необхідні для створення сайту інструменти, але і пропонують зареєструвати через них доменне ім’я. Скориставшись безкоштовною послугою, ви отримуєте субдомен (піддомен, домен другого рівня).

Він виглядає приблизно так: moisait.wordpress.com або moisait.wix.com.

Безкоштовний домен – це, звичайно, економне рішення, але воно не завжди доречно. Якщо ви будуєте в інтернеті свій бізнес і зацікавлені в залученні довгострокових партнерів, субдомен тільки нашкодить. По-перше, субдоменное ім’я надто довге, його важко запам’ятати і довго набирати. По-друге, безкоштовні рішення часто використовуються шахрайськими ресурсами, і це з самого початку кинути тінь на вашу репутацію.

Субдомен не належить вам, він належить до того сервісу, який його надав. Це означає, що ваш ресурс може бути закритий у будь-який момент. Крім того, адресу вашого сайту завжди буде містити ім’я реєстратора: наприклад, за адресою moisait.wix.com відразу можна зрозуміти, яким сервісом ви користувалися, коли створювали сайт.

Тому для вашої ж користі бізнесу варто витратитися на придбання доменного імені першого рівня.

Скільки коштує домен?

По-різному: від 50 рублів на рік до нескінченності. Дорого обходяться ті доменні імена, в складі яких є популярні ключові запити. Покупка домену у надійного перевіреного сервісу також не може бути дешевою.

Бажано, щоб доменне ім’я відображало суть сайту або бізнесу. Так, якщо ви є власником фітнес-центру, в домені може бути присутнім слово fitness, sport, active або будь-що, пов’язане з даною областю.

Обов’язково вибирати доменне ім’я, яке закінчується .com?

Немає. Com, org, net, ru – найбільш популярні закінчення доменів, але крім них існує безліч інших. Деякі несуть регіональний підтекст: наприклад, сайт з закінченням .co.uk швидше за все був створений жителем Великобританії або ж розрахований на британську аудиторію.

Не всі доменні закінчення володіють хорошою репутацією. Так, деякі користувачі зізнаються, що не довіряють сайтів .biz, оскільки таке закінчення має ряд рекламних та спам-ресурсів.

Джерело: http://dlemoduli.org.ua/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here