Що таке відновлена техніка на eBay?

0
518

Стаття пояснює, що представляє із себе відновлений товар, чому техніка може відправитися на відновлення і ризиковано її купувати.

Платформа eBay – безпечне і надійне місце для купівлі/продажу товарів різних категорій. На сайті представлені як нові, тільки що зійшли з конвеєра речі, так і ті, що вже були у вживанні. Є й такі, які представляють з себе щось середнє. Про них і піде мова.

Що таке відновлена річ?

Термін «відновлений» (англ. «refurbished») описує товар, який пережив ремонт. Але він не вказує на те, що річ встигла побувати у використанні – можливо, у неї ніколи не було господаря, тому вважати її б/у не зовсім вірно.

Refurbished item – це те, що було відремонтовано приватною особою чи компанією-виробником і підготовлено для продажу. Відновлені товари зустрічаються практично у всіх категоріях електроніка, техніка, іграшки, шини, сувеніри, одяг, меблі тощо

В більшості випадків в список відновлених товарів потрапляють речі, які не пройшли фінальну перевірку на заводі або отримали пошкодження при виробництві або доставці. Оскільки розробником не хотілося викидати річ, він відправив її назад на завод для відновлення.

Кінцевий продукт виглядає і працює як новий, але зазвичай пропонується за зниженою ціною. Багато виробників поширюють на відновлений товар такі ж гарантійні умови, що і на новий.

Що не так з відновленої технікою?

Причин, за якими продукт відправляється на відновлення, багато. Ви завжди можете поцікавитися у продавця, в чому була проблема з конкретною річчю, якщо в описі про це не йдеться.

Електроніка відновлюється, якщо при тестуванні або використанні були виявлені дефекти. Частина техніки повертається на завод із сервісних центрів, куди її приносять незадоволені покупці. Відновленню підлягають товари, які отримали фізичні ушкодження – вм’ятини, подряпини, сколи. Слід зазначити, що у всіх цих випадках предмет одержує одну і ту ж позначку – «refurbished».

Не зайвим буде поцікавитися у продавця, хто виконував ремонт. У деяких компаній є фірмові центри по відновленню, інші відправляють товар на відновлення оригінальному виробникові, треті користуються послугами невідомих майстерень.

При купівлі відновленої речі обов’язково уточнюйте гарантійні умови.

Відновлена або нова техніка?

Предмети, які пережили відновлення, можуть бути як абсолютно новими, так і вживаними. Наприклад, телевізор, пошкоджений в процесі доставки в магазин, після відновлення буде вважатися новим, хоча і ціна на нього може бути знижена.

У деяких випадках на відновлення відправляється річ, яка вже була кимось куплена, а потім повернута в сервісний центр. Перед тим, як знову виставляти її на продаж, продавець повинен переконатися, що всі функції працюють правильно.

Ризиковано купувати відновлений товар?

При купівлі будь-якої речі є ризик, що в ній щось зламається не з вини користувача, а із-за браку. Це відноситься як до нових, успішно пройшли заводські випробування товарів, так і до тих, що були з якоїсь причини відновлені.

Найризикованіше купувати предмети, на які продавець не дає гарантії. У цьому випадку ви берете кота в мішку: про працездатності речі ви дізнаєтеся тільки при її отриманні, але повернути гроші в разі чого вже не зможете.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here