Тестуємо новий Material Design в браузері Chrome Canary

0
390

Компанія Google ось уже кілька років впроваджує у свої продукти і веб-сервіси корпоративний дизайн оформлення Material Design – концепт сучасного юзабильного інтерфейсу, простий, в той же час багатошаровий стиль промальовування елементів.

У стабільній редакції браузера Chrome сьогодні маємо реалізацію цього дизайну у верхній частині вікна, а також в окремих розділах браузера – в налаштуваннях, завантаження, історії, в управлінні розширеннями. Незабаром «Хром» отримає ще більше Material Design. Реалізація нових областей браузера з Material Design в даний момент тестується в рамках проекту Chrome Canary – редакції веб-браузера для розробників і ентузіастів з самими новими функціями. Подивимося, як Chrome може виглядати в недалекому майбутньому.

Отже, Chrome Canary – це окремий від звичайної редакції «Хрому» браузер, дуже нестабільний. З ним проблематично працювати в штатному режимі, краще просто періодично запускати і тестувати функції-новинки. Редакція Canary, по суті, являє собою проект майбутнього поточної стабільної редакції браузера. Завантажити Chrome Canary

Що ж буде в майбутньому? Щоб побачити реалізацію Material Design в нових областях веб-браузера, необхідно включити деякі експериментальні функції. Для цього в адресний рядок вписуємо:

chrome://flags

Далі по черзі тестуємо наступні налаштування.

Новий дизайн вкладок

В пошуковик розділу експериментальних установок вводимо значення:

#top-chrome-md

Це налаштування оформлення інтерфейсу вгорі вікна. І тут є кілька варіантів оформлення. Спочатку виберемо опцію «Refresh». Тиснемо кнопку перезапуску «Relaunch Now».

І побачимо, як змінилася форма вкладок Chrome Canary – стала більше хитромудрої.

Великий інтерфейс для сенсорних пристроїв

Для використання іншого варіанта оформлення верхівки браузера задаємо інше значення розглянутої вище налаштування – виставляємо опцію «Touchable». І перезапускаємо.

Побачимо, як Chrome Canary перетворився для сенсорних пристроїв – стала ширше його верхівка, де розміщуються вкладки, стала ширше панель інструментів, збільшилися її кнопки. Запиту набув більш акуратну округлу форму і теж став більше. Все це для комфортного веб-серфінгу на пристроях з тачскріном, щоб потрапити пальцем на потрібний елемент можна було з першого разу.

Великі діалогові вікна

Інша експериментальна налаштування Material Design буде працювати у зв’язці з будь-яким з двох розглянутих вище варіантів оформлення верхівки вікна браузера. Вона впроваджує Material Design в діалогові вікна і подібного роду форми. В пошуковик розділу експериментальних установок вводимо:

#secondary-ui-md

Вибираємо позицію «Enabled». Перезапускаємо браузер.

Зміни побачимо, коли у вікні Chrome Canary з’явиться діалог вікно, наприклад, форма додавання закладок. Вона стала просторіше і знайшла стиль з округленими кутами форм. Знову ж, новина для зручності управління на сенсорних пристроях.

 

Трохи запізно, звичайно, Google вирішила подбати про користувачів сенсорних Windows-пристроїв. На даний момент найкраще під роботу з тачскринами оптимізований Microsoft Edge — рідний браузер Windows 10. У меншій мірі, тим не менш краще, ніж Chrome, оптимізовані Firefox Quantum і Opera.

Джерело: http://programer.org.ua/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here