У Росії може зявитися податок на смартфони

0
363

Російські парламентарії готують законопроект, який у майбутньому може ввести податок на смартфони в Росії в рамках поправок до чинного закону «Про зв’язок». Поки ініціатива знаходиться на рівні обговорень. Прийняття закону буде означати нові правила для російських власників телефонів, яких зобов’яжуть реєструвати мобільні пристрої в спеціально створюваної загальній базі IMEI номерів.

Всіх порахувати і переписати

База IMEI буде містити ідентифікаційні номери апаратів, які можуть вільно використовуватися або заборонені на території країни. Такі ж бази з аналогічними даними будуть формуватися і у стільникових операторів. Нова законодавча ініціатива також припускає, що всі російські бази будуть синхронізовані з загальносвітовий, до якої вже приєдналися кілька десятків країн. Міжнародна база містить обширні дані про «правильних» смартфонах, що пройшли сертифікацію, а також відомості про IMEI-номерів мобільних пристроїв, які вкрадені або загублені.

Розробники ідеї законопроекту пропонують введення додаткових заходів контролю над усіма відомими на територію країни пристроями зв’язку. Для цього законопроектом передбачається обов’язкова реєстрація смартфонів в Росії загальноросійської базі даних IMEI. При цьому оформляти смартфони стануть не тільки юридичні особи-імпортери, але і кожен власник апарата, який купив його за кордоном. Ініціатори законодавчої ідеї вважають, що нова система реєстрації допоможе в боротьбі з контрафактом і крадіжками.

У список за окрему плату

Загальноросійська база номерів буде складатися з чотирьох списків. Перелік легальних апаратів, він же білий список, що включає пристрої з дозволом на використання на території країни. Чорний список складається із заблокованих номерів, а також украдених, загублених або нелегально привезених пристроїв. Перелік винятків складається з номерів, які мають невизначений статус, тобто знаходяться в режимі очікування перевірки їх законного ввезення, але тимчасово дозволені для підключення до одного з мобільних операторів. Крім цього, існує сірий список, характеристики якого поки не оприлюднені.

Законодавча ініціатива передбачає не тільки обов’язковий характер реєстрації, але і плату за її проведення. За новими правилами плата за реєстрацію смартфона для звичайних користувачів складе 100 рублів для кожного пристрою. Система носить відкритий характер, тому користувач буде обізнаний, в якій із списків потрапив його девайс. Процедура також допоможе з’ясувати законодавчий статус смартфона ще до його придбання.

Формування єдиної IMEI-бази й податок на смартфони в Росії може мати негативні наслідки для осіб, які звикли купувати гаджети за кордоном. У виробників вже є готове рішення для даної ситуації – випуск різних версій однієї моделі, призначених для місцевого та міжнародного споживчих ринків. Однак подібні пристрої все одно можуть перебувати у чорному списку навіть при законною купівлю в іншій країні. Заблокований номер може бути оскаржений за допомогою спеціальної процедури, яка прописана в запропонованому законопроекті.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here