У сша почалася збірка екзафлопсного суперкомп’ютера frontier

0
47

Обчислювальний центр olcf (oak ridge leadership computing facility) окриджської лабораторії міністерства енергетики сша приступив до будівництва комплексу frontier — суперкомп’ютера з екзафлопсной продуктивністю. Це важлива віха в реалізації американської програми зі створення hpc-систем нового покоління.

У проекті з розробки обчислювального комплексу frontier беруть участь фахівці hpe. Система об’єднає понад 9000 вузлів cray ex, кожен з яких містить один процесор amd epyc третього покоління і чотири акселератора radeon instinct mi200. Задіяний інтерконект slingshot 11.

Тут і нижче зображення ornl / doe

Сгд суперкомп’ютера складається з двох основних компонентів: це внутрішньосистемне сховище і розподілене сховище orion, що використовує відкриті рішення lustre і zfs. В цілому до складу комплексу увійдуть близько 6000 твердотільних накопичувачів і майже 48 тис.жорстких дисків. Сумарна місткість складе відповідно 10 пбайт і 695 пбайт.

Пікова швидкодія frontier, як очікується, опиниться на позначці 1,5 ефлопс. Енергоспоживання системи-приблизно 29 мвт, або 19,33 мвт в розрахунку на один ефлопс, що робить її найбільш енергоефективною системою подібного класу на поточний момент. Для охолодження машини знадобилося майже 500 тис. Л теплоносія і чотири насосних станції потужністю 350 к. С. Кожна. Завершити введення в експлуатацію планується наступного року.

Якщо ви помітили помилку — виділіть її мишею і натисніть ctrl+enter. / можете написати краще? ми завжди раді авторам.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here