У жовтні 2018 ICANN вперше змінює ключі шифрування

0
403

Вперше в історії гряде зміна криптографічних ключів. Про це повідомила одна із служб Міжнародної корпорації з управління доменними іменами і IP-адресами (ICANN).

Провести дану процедуру планують 11 жовтня цього року. Хоча точна дата ще не затверджена правлінням домінуючої структури, проблеми з інтернетом вже обіцяють.

Фахівці ICANN підтверджують, що, при переході на певні сайти, можливі перебої в роботі Всесвітньої павутини. Однак, більшість користувачів нічого не помітить.

Даний процес передбачає зміну криптографічних ключів KSK кореневої зони, які захищають систему доменних імен. Реєстратори, які не поновили сертифікат, не зможуть верифікувати (перевірити і підтвердити правильність) доменні імена.

На кінцевих користувачів, це практично ніяк не позначиться. Так вважають фахівці ICANN. Вони очікують, що не більше 2-3% споживачів інтернету щось помітять, підключаючись до певних ресурсів.

Проблеми можуть бути тільки у 2-3% користувачів по всьому світу

Один з джерел Міжнародної корпорації з управління доменними іменами і IP-адресами заявив, що деяка кількість резолверов має неправильну конфігурацію – це може позначитися в перспективі на їх користувачів. Резолвер – система, яка у системи доменних імен DNS інформацію на відповідність адреси імені і навпаки.

Якщо в установках конфігурації резолвера не вказано новий ключ, то, не пізніше двох діб після оновлення його користувачі будуть позбавлені доступу до певної інформації. У відповідь на їх запити, система почне видавати помилки. Для того, щоб оновлення пройшли благополучно, ICANN розмістила в мережі керівництво, допомагає в підготовці до цього дійства.

Це користувачам нічим не загрожує.

Свої думки про майбутню зміну криптографічних ключів висловив Дмитро Пєсков. Він є спецпредставником президента Росії з питань цифрового і технологічного розвитку.

На думку чиновника, цей процес природний. При цьому, на його думку, повної відсутності збоїв в роботі глобальної мережі повністю уникнути не вдасться. Але тут, як звичайно, важливий фактор дисциплінованості і сумлінності підходу провайдерів до своїх обов’язків. Якщо вони вчасно здійснять оновлення софтів, то ризики будуть мінімізовані. Що стосується рядових користувачів, то їм було висловлено побажання про необхідність скористатися резервним каналом підключення до мережі інтернету в момент оновлення ключів. В якості альтернативи, було наведено приклад мобільної версії. Адже, майже завжди, його мережа і оптоволоконна мережа в більшості користувачів, мають різних провайдерів.

Також було рекомендовано відмовитися від проведення значущих транзакцій або обмежити число таких проваджень.

Представники прес – служб найбільших в Росії мобільних провайдерів заявили у своїх виступах, що вищевказана процедура не спричинить ніяких збоїв в їх роботі.

Один з експертів в галузі високих технологій Олег Демидов, в своєму інтерв’ю також висловив думку про те, що не варто перейматися майбутнім оновленням систем. Дана подія планувалося, про нього було відомо заздалегідь. Всі, хто хотів і мав, до нього підготувалися. Крім того, О. Демидов пояснив, що ключі будуть оновлюватися в кореневій зоні DNS, а над цією структурою є більш значуща, з розширенням, яке покликане забезпечити безпеку всього процесу.

Таким чином, всі фахівці заявляють, що боятися нічого. Однак насторожує факт первозданності. В нашій країні часто все проходить грудкою перший раз. Однак, дочекаємося жовтня, і все побачимо.

Джерело: http://softik.net.ua/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here