Відео: приголомшливий вид на землю через величезний ілюмінатор-купол корабля crew dragon

0
68

Через кілька днів після успішного повернення на землю космічного корабля spacex crew dragon з повністю цивільною місією inspiration4 в інтернеті з’явилося нове відео, зняте одним з членів екіпажу. У 90-секундному ролику, який зняла сіан проктор (sian proctor), представлений приголомшливий вид на нашу планету, який відкривався через куполоподібний ілюмінатор корабля crew dragon.

Зображення: sian proctor / inspiration4

На відео зображені члени екіпажу кріс семброскі (chris sembroski) і джаред ісаакман (jared isaacman), повільно відсувають кришку купола під мелодію з «космічної одіссеї 2001 року». На передньому плані хейлі арсено (hayley arceneaux) готує якесь обладнання, після чого з трепетом дивиться в ілюмінатор разом з іншими членами команди.

Корабель crew dragon зазвичай оснащується стикувальним портом, який дозволяє причалювати до міжнародної космічної станції. Однак реалізація місії inspiration4 не передбачала стикування з мкс, тому стикувальний порт був замінений великим куполоподібним ілюмінатором, через який екіпаж міг милуватися нашою планетою з висоти в 590 км, що вище, ніж будь-коли раніше літав crew dragon (мкс розташовується на висоті в 400 км).

Spacex вперше продемонструвала куполоподібний ілюмінатор в березні цього року і тоді глава компанії ілон маск (elon musk) заявив, що 360-градусний огляд, який він забезпечує, буде буквально не з цього світу. Відзначимо, що в конструкції crew dragon передбачені інші вікна меншого розміру, які розташовуються з боків корабля.

Основна мета місії inspiration4 полягала в зборі $200 млн в рамках благодійної акції на підтримку дитячої дослідницької лікарні св. Юди в мемфісі, штат теннессі. За час перебування в космосі екіпаж встиг поспілкуватися з деякими пацієнтами лікарні, в тому числі з тими, яких лікувала хейлі арсено, яка сама в дитинстві пережила рак кісток. Згідно з наявними даними, до моменту приземлення корабля crew dragon вдалося зібрати понад $200 млн пожертвувань.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here