ВКонтакте не буде зливати дані користувача кредитним конторам

0
307

Популярний соціальний ресурс «ВКонтакте» не погодився передавати національному бюро кредитних історій (НБКИ) відомості про власників акаунтів.

Співпраця не відбудеться. НБКІ мав намір вести збір інформації про власників сторінок для визначення їх платоспроможності. Можливо, вагомою причиною для цього став скандал про витік особистих даних з іншого соцмережею – Facebook.

Ще один спосіб аналізу позичальників

Бюро кредитних історій вело розробку спеціального сервісу для аналізу даних про платоспроможність позичальників з їхніх сторінок у соцмережі. При цьому технологічна робота велася з допомогою корпорації Mail.Ru Group – а за сумісництвом власника «ВКонтакте». З боку Mail.Ru інформація про спільну роботу НБКІ соцмережі підтверджувалася з уточненням, що запити будуть вестися тільки за відкритими даними актуального характеру, а не з віддаленим або прихованим даними.

Адміністрація «ВКонтакте» підтвердила факт можливого співробітництва. Однак представники соцмережі уточнюють, що переговори не привели до необхідної форми взаємодії, при якій не порушувалися б принципи VK щодо збереження приватності користувача даних. В результаті соцмережа відмовилася співпрацювати. Також «ВКонтакте» не планує заохочувати пошук і збір інформації, що знаходиться навіть у відкритому доступі.

Особисті відомості під загрозою

Майбутні судові розборки також могли стати причиною відмови VK взаємодіяти з НБКИ. У цій справі соціальна мережа виступає в якості позивача, а відповідачем є ТОВ «Дабл».

Компанія здійснювала збір доступних відомостей на самих популярних ресурсах, звідки йде вся інформація про їх відвідувачів. Діючи в інтересах своїх замовників, Double Data передавала їм персональні дані: справжні імена та прізвища, реальні місця навчання та роботи. Зрозуміло, що дозвіл на комерційне застосування цих відомостей не давали ні самі користувачі, ні соціальний ресурс.

Спочатку в число відповідачів за справу входив і НБКІ, що використовує цей сервіс для визначення платоспроможності, але пізніше «ВКонтакте» уклав з ними світову. За рішенням арбітражного суду «Даблу» обмежили право збирати інформацію про користувачів для використання в комерційних цілях або передання стороннім особам.

На чужих помилках

Не так давно вибухнув скандал з-за витоку даних в інший соціальної мережі – Facebook. При цьому використовувалася схожа технологія. Аналітичний сервіс Cambridge Analytica зумів роздобути особисті дані близько 50 млн. користувачів і міг їх використовувати в політичних цілях.

Як розповідала іноземна преса, це могло вплинути на вподобання громадян в ході політичної кампанії з виборів американського президента. Пізніше глава Facebook Марк Цукерберг виступив з підтвердженням, що практично 90 млн. відвідувачів соцмережі «поділилися своїми персональними даними.

Після викривальних публікацій у пресі в справу вступили офіційні структури США і Великобританії. Цукербергу довелося пояснюватися з владою в американському конгресі. На тлі скандальної галасу навколо Facebook акції компанії впали, також в період розглядів соцмережі довелося на час зупинити близько 200 додатків, яким потрібен доступ до інформації користувачів. Пізніше соцмережі переглянула свою політику конфіденційності, а сервіс Cambridge Analytica припинив роботу на початку травня 2018 року.

Джерело: http://proplay.com.ua/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here