Як відформатувати жорсткий диск

0
39

Форматування жорсткого диска-часто використовувана функція windows. Вміти її застосовувати бажано всім користувачам, так як вона очищає і розмічає область запису запам’ятовуючого пристрою, підвищує швидкість обміну даними. Також, ця процедура обов’язкова перед перевстановлення системи»начисто». Щоб відформатувати жорсткий диск, потрібно використовувати один із способів: засоби операційної системи, завантажувальні носії, програми від сторонніх розробників.

Форматування жорсткого диска стандартними засобами windows

Найпростіший спосіб — використовувати провідник windows. Але варто знати, що система дозволяє очищати тільки ті розділи, на яких немає її компонентів і ресурсів. Іншими словами, системний диск «c:» переразметіть вам так просто не вдасться-з’явиться вікно попередження наступного виду:

 1. заходимо в провідник. Якщо немає ярлика на робочому столі — на панелі завдань знаходимо лупу «пошук» і вписуємо запит «провідник», після чого натискаємо по ньому мишею;
 2. у лівій половині вікна вибираємо » цей комп’ютер», натискаємо правою кнопкою по потрібному розділу і вибираємо курсором відповідний пункт контекстного меню;
 3. в меню форматування залишаємо всі параметри так як є або «за замовчуванням». На вибір дається два методи форматування: швидке і повне. Відзначаємо необхідні параметри і тиснемо «почати».

Очищення займає багато часу. Краще не використовувати пк, а почекати закінчення процесу.

важливо знати: швидкий метод призводить до приховування записаних даних з можливістю відновлення, а на комп’ютері пристрій буде виглядати очищеним. При повному форматуванні поверхню магнітних дисків hdd заново розмічається по системі ntfs, проводиться комплексна діагностика і відключення проблемних осередків пам’яті, безповоротно видаляється вся інформація на розділі.

 1. аналогічним чином відкриваємо провідник і переходимо у вкладку «комп’ютер», де шукаємо пункт «управління»;
 2. знаходимо «управління дисками», натискаємо пкм по розділу і вибираємо дію » форматувати»;
 3. у підменю вказуємо літеру томи, один з двох методів очищення і підтверджуємо «ок».

Для повернення системного диска «c:» в первісний вигляд можна скористатися функцією відновлення windows. Але варто знати, що при це будуть втрачені всі дані, програми та налаштування системи, а oc матиме вигляд тільки що встановленої.

Для цього переходимо по шляху «пуск/параметри (іконка шестерінки)/оновлення та безпека/відновлення».

Натиснувши «почати», ви запустите процес повернення windows в початковий стан з заново відформатованим системним розділом.

Останній стандартний спосіб, як відформатувати жорсткий диск інструментами ос — через командний рядок.

Форматування виглядає наступним чином:

в рядку пошуку вводимо » cmd «і запускаємо консоль від імені адміністратора (натиснувши праву кнопку миші), або викликаємо її по комбінації клавіш «win +r»;

Прописуємо команду, використовуючи букву диска, наприклад,» format g:»;

Підтверджуємо очищення клавішею » y » і чекаємо закінчення форматування.

важливо: командою «format (літера диска)» проводиться повне форматування лише зазначеного розділу в системі ntfs. Для інших завдань з вінчестером краще використовувати інструмент»discpart».

За допомогою завантажувальної флешки

Завантажившись з флешки, на якій записаний дистрибутив windows, відформатувати будь-який розділ вінчестера не складе труднощів. На попередньому етапі установки системи користувача зустрічає менеджер управління всіма дисками і директоріями на комп’ютері. Також його функціонал дозволяє створювати і видаляти розділи, змінювати їх розмір і позначення.

 1. створюємо завантажувальний флеш-диск. Для цього переходимо за посиланням https://www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10 на офіційний сайт microsoft і викачуємо засіб установки windows;
 2. запустивши його, вибираємо дію » створити інсталяційний носій» і слідуємо інструкціям;
 3. вставляємо флешку об’ємом 8 гб і більше в usb-роз’єм комп’ютера, і в програмі відзначаємо її цільової;
 4. після створення boot-накопичувача перезавантажуємо пк, не виймаючи його з роз’єму;
 5. на запит завантажитися з носія натискаємо клавішу клавіатури і очікуємо закінчення підготовки до установки;
 6. у менеджері знаходимо потрібний диск (розділ) і натискаємо лфм по «форматувати» в нижній частині вікна;
 7. після закінчення процесу виходимо з програми і перезавантажуємо комп’ютер.

Крім дистрибутива можна використовувати записані на флеш-накопичувач програми, що працюють з-під windows (в ms-dos).

Сторонні програмні продукти

Перевага сторонніх програм для форматування в їх багатофункціональності, зручності у використанні. Головний мінус-багато з них мають платну ліцензію.

Acronis disk director

Одна з найстаріших програм-довгожителів для реструктуризації розділів вінчестера: поділу, об’єднання і форматування будь-якими доступними алгоритмами. Відрізняється високою стабільністю роботи, зручним і лаконічним інтерфейсом, русифікацією.

Однак безкоштовна демо-версія обмежена в можливостях і працює всього 30 днів.

Для форматування через acronis disk director потрібно вибрати відповідний пункт в панелі «дії та інструменти». Досить вказати ім’я томи диска і натиснути «ок».

Офіційний сайт:

Paragon partition manager

Не менш популярна програма для менеджменту вінчестера комп’ютера. Вона незамінна для розбивки, видалення, дефрагментування, а також форматування не тільки hdd, але і інших накопичувачів інформації. Paragon partition manager виконана в двох версіях: платній і безкоштовній. Її мінусом є відсутність російської мови.

Запустивши по, перейти у вкладку «partition manager«, клікнути правою кнопкою миші по розділу і вибрати дію»format this volume».

Вказавши систему розмітки ntfs і літеру диска, потрібно погодитися з попередженням про втрату інформації і натиснути «format».

Hdd low level format tool

Окремим підвидом стоять програми для низькорівневої реорганізації структури жорстких дисків. Такою є hdd low level format tool. Її суть полягає у використанні особливих алгоритмів роботи, внаслідок чого йде повне видалення даних з пристрою (і навіть системних файлів). Рекомендується використовувати її з обережністю, адже інформацію після такого форматування неможливо відновити.

Завантаживши і запустивши програму, потрібно вказати цільовий диск. У вкладці «low-level format» натисніть на кнопку «format this device».

Завантажити з софтпортала:

важливо! всі дані на всіх розділах, включаючи системний, будуть безповоротно видалені. Не піддавайте форматування диск, на якому встановлена windows!

Форматування є корисним і, одночасно, небезпечним заходом. Задавшись цілями поліпшити продуктивність комп’ютера, і очистити диск від сміття можна помилково позбутися важливої інформації або навіть пошкодити windows. Радимо виконувати форматування тільки в крайній необхідності.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here