Як змінити яскравість екрану (дисплея) / / brightness ±

0
45

вітаю всіх!

Сьогоднішня примітка буде так чи інакше пов’язана з нашим здоров’ям… Йтиметься про параметри яскравості/контрастності/теплоти монітора (які, до речі, можуть сильно впливати на наші очі, особливо при тривалій роботі за пк/ноутбуком).

Так ось, не завжди і не у всіх виходить змінити ці параметри (принаймні так, як хотілося б…). У деяких не працюють кнопки, у інших в опціях дисплея немає потрібної «точності», у третіх ще щось…

Загалом, як би там не було, нижче розгляну кілька способів регулювання озвучених параметрів (думаю, що-небудь, та й спрацює!).

*

👉 важливо на ноутбуці/моноблоці — 👉 рекомендую ознайомитися з цим (там я більш детально зупинився на всіх моментах).

👉 спосіб 1

Мабуть, найочевидніший варіант налаштування яскравості на звичайному типовому дисплеї — це кнопки на корпусі пристрою (найчастіше вони розташовуються в нижній частині екрана, праворуч). Приклад на фото нижче. 👇

Кнопки на самому моніторі

Дещо ускладнити ситуацію може відсутність в меню російської мови. Але, базові параметри (про які ми ведемо мову), зазвичай, розташовуються у вкладці «picture»:

  1. brightness-яскравість;
  2. contrast — контрастність;
  3. sharpness — гострота (розмиття картинки).

Для їх зміни досить натиснути по стрілочках ↓ ↓ і підтвердити налаштування, натиснувши на » ok «.

Brightness — це і є яскравість

👉 спосіб 2

Якщо ви користуєтеся ос windows 10-то в її панелі управління можна і яскравість поміняти (не для всіх дисплеїв!), і тонко її до-налаштувати за допомогою «нічного світла».

Щоб відкрити ці параметри: натисніть поєднання win + r і використовуйте команду desk.cpl (приклад нижче 👇 ).

Далі у вас відкриється вкладка «дисплей» — в ній будете наведені всі параметри, які доступні для зміни: дозвіл, масштабування, яскравість і т. Д. (налаштовується в кожному випадку індивідуально!).

Налаштування дисплея-windows 10

Зрозуміло, інтенсивність того ж нічного світла можна відрегулювати (навіть більше, є можливість запланувати в різний час доби різну інтенсивність).

Параметри нічного світла

👉 спосіб 3

Якщо вищенаведені варіанти у вас не працюють — виручити може 👉 утиліта careueyes (я про неї якось згадував…). Встановивши і запустивши її — ви побачите невелике меню, в якому зможете вручну зрушити повзунки інтенсивності, що відповідають за яскравість (bright) і теплоту (warm) екрану.

причому , програма має в своєму арсеналі ще й таймер-і може вам вчасно нагадувати про те, що пора зробити «перекур» (примітка: багатьма фахівцями рекомендується після кожної години роботи за пк — робити перерву на 10-15 хв.).

Careueyes — як виглядає програма

👉 спосіб 4

В панелі управління відеодрайвером також можна відрегулювати багато параметрів дисплея. Як правило, щоб відкрити їх — досить клікнути по значку в треї (поруч з годинником 👇 ).

Якщо у вас немає подібного значка (і ви не знаєте як відкрити панель управління відеодрайвером) — див.інструкцію, посилання на яку наводжу нижче.

Відкрити налаштування amd radeon

Далі багато що залежить від версії вашого драйвера (та й моделі самої відеокарти) — в amd radeon settings, як правило, досить перейти у вкладку «display» і відрегулювати параметр «brightness». Фото наведені нижче. 👇

Display-налаштування відеокарти amd

Display-налаштування відеокарти amd (скріншот 2). Розділ дисплей

*

👉 спосіб 5

Цей спосіб актуальний в першу чергу для ноутбуків і моноблоків.

Для початку необхідно відкрити налаштування електроживлення: поєднання клавіш win+r (для появи вікна «виконати»), і команда powercfg.cpl .

Після необхідно перейти в параметри поточної схеми електроживлення.

Налаштування схеми електроживлення

Далі слід відкрити дод.параметри живлення і розкрити вкладку «яскравість екрану».

Власне, залишиться тільки встановити потрібне значення у відсотках (до речі, рекомендую відключити адаптивну регулювання яскравості, якщо вона у вас є. Через неї яскравість постійно «стрибає» і її досить важко відрегулювати). 👇

Електроживлення-яскравість екрану

*

*

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here