Знову витівки Роскомнадзора – хто в підсумку залишається у виграші

0
328

Роскомнагляд знову поставив блокування на більш ніж 32 тисячі окремих IP-адрес. Тепер це пов’язано з обмеженням роботи закордонного хостингу Network Layer Technologies.

Масові заборони

Якщо згадати нещодавні події, то квітень 2018 року не віщував нічого поганого для інтернет-середовища. Ще тоді Гребенніков Сергій — керівник Регіонального громадського центру інтернет-технологій заспокоїв всіх заявою, що Роскомнадзор не буде виробляти загальних «каральних заходів і здійснювати віялові обмеження доступу. Також за його словами, відомство не мало намір масово включати великі підмережі в список заборонених ресурсів і взагалі збирався діяти адресно.

За фактом наглядовий орган зупинив діяльність близько 70 підмереж і того ж тисячі окремих IP. В результаті їх загальне число склало приблизно 11 мільйонів адрес. В переважній більшості вони мали відношення до Amazon, далі йшли DigitalOcean, Microsoft та інші великі корпорації.

«Винуватець» всього

Починаючи з середини квітня 2018 року, почалися масові обмеження доступу в інтернеті. Приводом стало рішення Таганського суду Москви про блокування Telegram з причини того, що месенджер відмовився передавати силовим структурам ключі для прочитання користувальницьких листувань і повідомлень. Telegram став вимушено користуватися адресами Amazon і Google.

Нескладно здогадатися, що наступним кроком Роскомнадзора стала і їх блокування. У результаті багато ресурси та корисні сайти (WhatsApp, Viber, Google Cloud) почали працювати з перебоями, що викликало загальне невдоволення такими «продуманими» кроками.

Зараз відомство обмежує відвідування приблизно 80 VPN — сервісів і проксі. На думку контролюючого органу, вони були спеціально створені, щоб відкрити доступ для користувачів до непробивного для влади телеграму. Трохи пізніше у відомстві розповіли, що 10 з них вийшли з-під заборони, оскільки більше не надавали технічну можливість обійти блокування месенджера.

А в цей час

Прибуток сервісів VPN на території Росії дуже добре підросла. Сталося це якраз після обмежень щодо Telegram. Опитування серед компаній показали, що попит на послуги VPN в країні істотно підвищилася. Приміром, TorGuard VPN (США) отримав зростання платних підписок на 1000% (!) після відомих подій квітня. За цими показниками РФ встала на друге місце (після Америки) серед швидкозростаючих ринків.

Ще один ресурс – VyprVPN вважає збільшення продажів справді грандіозним. За їх власною статистикою відвідуваність ресурсу виросла на третину, кількість скачувань та реєстрація нових акаунтів – приблизно на 200%. Компанія порівнює нинішню ситуацію з Китаєм, коли уряд цієї країни вже багато часу намагається заблокувати VyprVPN на своїй території, при цьому сервіс працює без збоїв.

Європейський ресурс – CyberGhost зафіксував зростання нових користувачів майже на 400%, а для Росії це число збільшилося вдвічі у квітні 2018, якщо порівнювати, наприклад, з березнем. Так, для російських користувачів дійсно переважно використовувати європейські сервіси, ніж вітчизняні, адже останні змушені дотримуватися місцевих правил і блокувати доступ до ресурсів, що потрапили в немилість влади.

Джерело: http://haker.in.ua/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here